
| Processor | Intel® i5 14400F Processor |
| Motherboard | MSI Pro B760M-A Wifi DDR5 Intel® Motherboard |
| RAM | Kingston Fury Beast DDR5 32GB (16x2) 5200MHz |
| Graphics Card | GIGABYTE GeForce® RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Nvidia Graphic Card |
| CPU Cooler | Cooler Master Hyper 212 Spectrum V3 CPU Air Cooler (Black) |
| SSD | CRUCIAL P3 Plus 1TB M.2 NVMe Internal Solid State Drive |
| SSD 2 | - |
| HDD | - |
| SMPS | Deepcool PK750D 80+ Bronze Non Modular Power Supply (750 W) |
| Case | Ant Esports Crystal ARGB (E-ATX) Mid Tower Cabinet (Black) |
| Cooling Fans | - |
| Accessories 1 | - |
| Accessories 2 | - |
| Thermal Paste | |
| Monitor | - |
| Keyboard | |
| Mouse | - |
| Headphone | - |
| Mousepad | - |
| Others |
Similar options based on brand, category, stock, and price range.

Pre Built Desktop Pc with Asus DUAL RTX 3060
Easyshoppi

12700KF 32Gb Ram 1tb SSD Custom PC
Easyshoppi

EXTREME ( Intel® i5 14400F / NVIDIA® RTX 4060 TI 8GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build for Gaming
Easyshoppi

EXTREME ( Intel® i5 14400F / NVIDIA® RTX 4060 TI 8GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build forRGB Gaming
Easyshoppi

EXTREME ( AMD Ryzen 5 7600X / NVIDIA® RTX 4060 TI 8GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build for Gaming
Easyshoppi

EXTREME ( AMD Ryzen 5 7600X / NVIDIA® RTX 4060 TI 8GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build for Gaming
Easyshoppi

EXTREME PRO ( Intel® i5 14400F / NVIDIA® RTX 4070 12GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build for Gaming
Easyshoppi

EXTREME PRO ( AMD Ryzen 7 7600X / NVIDIA® RTX 4070 12GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build for Gaming
Easyshoppi