
| Processor | Intel® Core i7 14700KF Processor |
| Motherboard | MSI MAG Z790 TOMAHAWK Max Wifi DDR5 Intel® Motherboard |
| RAM | Adata XPG Lancer RGB DDR5 64GB (32x2) 6000MHz |
| Graphics Card | GIGABYTE GeForce® RTX 4080 Super Windforce OC 16GB Nvidia Graphic Card |
| CPU Cooler | Cooler Master Master Liquid 360L Core ARGB Liquid Cooler (Black) |
| SSD | CRUCIAL P3 Plus 1TB M.2 NVMe Internal Solid State Drive |
| SSD 2 | - |
| HDD | - |
| SMPS | DEEPCOOL DQ1000M-V3L 1000W 80 + Gold Fully Modular ATX 2.0 Power Supply |
| Case | Ant Esports Crystal XL ARGB (ATX) Mid Tower Cabinet (Black) |
| Cooling Fans | - |
| Accessories 1 | |
| Accessories 2 | |
| Thermal Paste | |
| Monitor | |
| Keyboard | |
| Mouse | |
| Headphone | - |
| Mousepad | - |
| Others |
Similar options based on brand, category, stock, and price range.

Custom PC with iGame RTX 4070 ti Super
Easyshoppi

Custom PC with iGame RTX 4070 Super
Easyshoppi

Custom PC with iGame RTX 4080 Super
Easyshoppi

Extreme pro ( Intel® i7 14700F / NVIDIA® RTX 4070 TI 12GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build for GaminG
Easyshoppi

EXTREME PRO ( Intel® i7 14700F / NVIDIA® RTX 4070 TI 12GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build for Gaming
Easyshoppi

Easyshoppi Gaming PC Intel® i5 8gb ram 240gb ssd 1650 4gb GPU
Easyshoppi

Intel® I5-11400F Custom PC FOR Basic Gamers / Undergraduates
Easyshoppi

Intel® I5-11400F Custom PC FOR Basic Gamers
Easyshoppi