
| Processor | Intel® Core i5 14400F Processor |
| Motherboard | MSI Pro B760M-P DDR5 Motherboard |
| RAM | Kingston Fury Beast DDR5 32GB (16x2) 5200MHz |
| Graphics Card | GIGABYTE GeForce® RTX 4060 Ti Windforce OC 8GB NVIDIA® Graphics Card |
| CPU Cooler | Cooler Master Hyper 212 Spectrum V3 CPU Air Cooler (Black) |
| SSD | CRUCIAL P3 Plus 1TB M.2 NVMe Internal Solid State Drive |
| SSD 2 | - |
| HDD | - |
| SMPS | Cooler Master MWE 650W V2 80+ Bronze Non Modular ATX 2.0 Power Supply |
| Case | MSI MAG Forge 112R ARGB (ATX) Mid Tower Cabinet (Black) |
| Cooling Fans | - |
| Accessories 1 | |
| Accessories 2 | |
| Thermal Paste | - |
| Monitor | |
| Keyboard | - |
| Mouse | |
| Headphone | - |
| Mousepad | - |
| Others | - |
Similar options based on brand, category, stock, and price range.

Pre Built Desktop Pc with RTX 3060 12GB
Colorful

Pre Built Desktop Pc with Asus DUAL RTX 3060
Easyshoppi

12700KF 32Gb Ram 1tb SSD Custom PC
Easyshoppi

EXTREME ( Intel® i5 14400F / NVIDIA® RTX 4060 8GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD) Custom PC Build for AAA Gaming
Easyshoppi

EXTREME( AMD Ryzen 5 7600 / NVIDIA® RTX 4060 8GB / 32GB RAM DDR5 / 500GB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build for Gaming
Easyshoppi

EXTREME ( AMD Ryzen 5 7600X / NVIDIA® RTX 4060 8GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build For Gaming
Easyshoppi

EXTREME ( Intel® i5 14400F / NVIDIA® RTX 4060 TI 8GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build forRGB Gaming
Easyshoppi

EXTREME ( AMD Ryzen 5 7600X / NVIDIA® RTX 4060 TI 8GB / 32GB RAM DDR5 / 1TB M.2 NVME SSD ) Custom PC Build for Gaming
Easyshoppi